top of page

Įprasti RSI grafikų išsiskyrimai (regular divergences)

Kai kainos grafiko bei RSI juostos tendencija nesutampa, turime vadinamąjį išsiskyrimą. Įprasti išsiskyrimai signalizuoja apie potencialų kainos tendencijos apsisukimą. Išsiskyrimai skirstomi į:

  • Bulių (bullish divergence)

  • Meškų (bearish divergence)


RSI įšsiskyrimai

Įprasti meškų išsiskyrimai


Kaip matome, kaina užfiksavo dvi vienas po kitos einančias aukštesnes viršūnes. Taigi, trend’as teigiamas. Tačiau ką tuo metu fiksavo RSI? Dvi viena kitą sekančias žemesnes viršūnes. Tai – puikus įprasto meškoms palankaus išsiskyrimo (ang. classic bearish divergence) pavyzdys. Kitaip tariant, nors kaina ir kilo, tačiau to kilimo impulsas, jėga jau mažėjo. Tai byloja apie bulių išsekimą po užsitęsusio kainų kilimo, kas yra pirmas žingsnis link tendencijos apsisukimo, šiuo atveju - žemyn.


Įprasti bulių išsiskyrimai

Panašiai atrodo bulių išsiskyrimas, tik kryptis į priešingą pusę. Grafike matome kaip kaina formuoja dvi sekančios viena kitą žemėjančios apačios. Tuo tarpu RSI grafikas formuoja augančią tendenciją. Paprastais žodžiais tariant, tai reiškia, kad meškoms pradeda trūkti „jegų“, o tai, akivaizdu, yra aliuzija į trend’o apsisukimą bulių naudai.


Apibendrinant

Jei ieškome:

  • Įprastų bulių išsiskyrimų (ang. Regular Bullish Divergence) – analizuojame RSI ir kainos grafikų nesutapimus lokaliose apačiose.

  • Įprastų meškų išsiskyrimų (ang. Regular Bearish Divergence) – analizuojame RSI ir kainos grafikų nesutapimus lokaliose viršūnėse.

RSI Regular Divergencebottom of page