top of page

Kaip pasiruošti investavimui?

Šioje publikacijoje mes dar nekalbame apie investavimo strategijos kūrimą ar panašei. Kalbame apie kelis žingsnius, kuriuos kiekvienas turėtu atlikti dar prieš pradėdamas investuoti, kad vėliau netektų nusivilti dėl padarytų klaidų.


Investavimo pradžioje dažnai buna daromos klaidos, dėl kurių prarandama dalį kapitalo. Tinkamas pasiruošymas leis ne tik išlikti ramiam, bet ir greičiau sugražinti prarastu pinigus.

Pirmas žingsnis - sukaupti rezervą nenumatytoms išlaidoms. Patariamas rezervo dydis yra iki šešių mėnesių šeimos pajamų. Tad jei per menesi jūs išlleidžiate apie 1000 eurų, tokiu atveju turėtumėte sukaupti 6000 eurų grynųjų pinigų sumą.


Tai verta padaryti dėl to, kad nenumatytos išlaidos, dažniausiai atsiranda tada,kai būna pats blogiausias momentas parsiduoti turimas investicijas, pavyzdžiui krizės.


Antras žingsnis - labiausiai aktualus tiems, kurie turi šeimą, mažamečių vaikų, bei kitų asmenų, kurie yra priklausomi nuo Jūsų gaunamų pajamų. Verta pasirūpinti asmeniniu gyvybės draudimu.


Trečias žingsnis - Pasirūpinti asmeniniu pensiniu fondu bei pasinaudoti valstybės teikiamomis lengvatomis.


Tik žengus visus anksčiau išvarditus žingsnius, siūloma pradėti galvoti apie investavimą. Kodėl? Nes nutikus nelaimei ir prireikus pinigų čia ir dabar, ūs jų turėsite.bottom of page