top of page

Kas yra investavimas?

Pinigų arba kapitalo pavertimas tam tikrais finansiniais aktyvais, su tikslu išsaugoti arba padidinti kapitalo vertę arba gauti pajamas. Galima sakyti, kad bet kuris pirkinys, kurio nesiruošiate suvartoti iš karto, ir iš kurio tikitės gauti pelną ateityje, jį parduodami, yra investicija.


Investiciniaia pirkiniai turi du pagrindinius bruožus:

  • uždirbti daugiau pinigų nei buvo investuota.

  • investicijos anksčiau ar vėliau virsta pinigais.Kodėl verta investuoti?

Pinigai kiekvieną dieną vis labiau nuvertėja dėl infliacijos. Kitaip tariant, taupydami pinigus banko saskaitoje dešimt metų, jūs galėsite nusipirkti daug mažiau prekių nei galėjote įsigyti prieš dešimtmetį. Gera žinia ta, kad siekiant išsaugoti pinigų perkamąją

galią, ar norint apsidrausti nuo infliacijos, nebūtina investuoti rizikingai. Dažniausiai užtenka pasirinktipačias saugiausias finansines priemones. Pavyzdžiui trumpalaikės valstybinės obligacijos.


Svarbu žiūrėti į priekį ir mąstyti apie tai, jog senatvėje finansiškai būsite visiškai priklausomi nuo valstybės mokamos pensijos. Yra absoliučiai neaišku, kokio dydžio ta išmoka bus ir ar iš viso ji bus? Gal ji sudarys 50% iki tol gauto atlyginimo, o gal bus tik simbolinė pašalpa. Siekdami to išvengti turite apie tai galvoti šiandien. Turite pradėti investuoti tam, kad užsitikrintumėte šviesią ir nepriklausomą ateitį.

bottom of page