top of page

Kas yra periodinis investavimas?

Periodinis investavimas (angl. Dollar-cost averaging) – tai investavimo strategija, numatanti reguliarų investavimą į pasirinktą priemonę: tai gali būti indėliai, akcijos, obligacijos arba kitos turto klasės.

Dollar cost averaging


Nuo ko pradėti periodinį investavimą?

Nusprendus naudoti periodinio investavimo strategiją, turite apsispręsti:

  • kokią sumą ir kokiais periodais planuojate investuoti.

  • kokiais periodais planuojate investuoti.

  • į kokias turto klases bus investuojama, arba kiek procentu portfelio, sudarys kiekviena iš jų, jei investuojama į keleta turto klasiu.

Nusprendus investuoti atitinkamą santaupų pinigų dalį, kyla klausimas – kada yra geriausias metas investuoti? Kad šioje vietoje padaryti kaip įmanoma mažiau klaidų, galima taip pat pritaikyti periodinio investavimo principą, skaidant bendrą sumą dalimis per tam tikrą laiko tarpą. Tokiu atveju mažėja tikimybė, kad lėšos bus įdarbintos netinkamu laiku ir esant aukštai rinkos kainai.


Periodinio investavimo pavyzdys

Periodinis investavimas yra „vienas geriausių dalykų investavime“, o jį puikiai iliustruoja kasmėnesinio 100 Eur investavimo pavyzdys.

Periodinio investavimo pavyzdys

Matome grafiką, kaip atrodytų realiai sukaupta suma, palyginti su pervesta pinigų suma, investuojant į portfelį, kurį lygiomis – po 25% – dalimis sudaro du akcijų ir du obligacijų fondai.

Šis pavyzdys rodo, kad tokio portfelio rinkos vertė po visų mokesčių žemiau nominalios pervestos sumos per visą kaupimo periodą buvo atsidūrusi tik du kartus – 2001 ir 2008 m., o didžiąją dalį kaupimo periodo išsilaikė gerokai aukščiau nei nominali vertė.


bottom of page