top of page

Kas yra SWIFT?

Bankų ir kitų atsiskaitymo paslaugų teikėjų vidinis tinklas, kuris registruoja kodus visame pasaulyje ir yra patvirtintas Tarptautinės standartizacijos organizacijos.


Bankas

Kiekvienos pinigų įmokėjimo ir išdavimo operacijos tikslumas yra užtikrinamas naudojant SWIFT kodą. SWIFT kodas padeda bankams atpažinti kitą banką, kuris vykdo ar priima pervedimą. SWIFT nėra mokėjimų sistema, jis tik suteikia galimybę naudotis saugiais ir patikimais pranešimų apie pervedimus kanalais. SWIFT suteikia kiekvienai finansinei organizacijai unikalų kodą.


SWIFT kodą sudaro 8 ar 11 išskaidytų simbolių:

  • pirmosios 4 raidės nurodo banko ar finansinės institucijos kodą. Dažnai tai banko pavadinimo sutrumpinimas.

  • sekančios 2 raidės nurodo šalį.

  • paskutinės 2 raidės ar skaičiai nurodo banko pagrindinio biuro vietovės kodą.

  • 11 simbolių SWIFT kodo paskutiniosios 3 raidės ar skaičiai – skyriaus kodas; šie simboliai pasirinktiniai.


SWIFT alternatyvos

SPFS - Rusijos alternatyva SWIFT tinklui, sukurta 2014 metais. Pirma operacija SPRF tinkle buvo padaryta 2017 metais. 2018 metais SPRF tinklo dalimi buvo daugiau negu 400 institucijų (pagrinde bankai).


Palyginus su SWIFT, SPRF sistema turi didesnius mokesčius (0.012–0.015 USD už vieną operaciją). Pagrinde naudojama Rusijos šalies ribose, tačiau 2020 metų pabaigoje prie šios sistemos buvo prisijunge 23 užsienio bankai iš Armėnijos, Baltarusijos, Vokietijos, Kazachstano ir Šveicarijos.

IFSC - Indijos finansų sistemos kodas. Šis unikalus identifikavimo kodas naudojamas norint tiksliai identifikuoti banko filialą, užsiimantį skaitmenine pinigų pervedimo sistema, pavyzdžiui, Nacionaliniu elektroniniu lėšų pervedimu (NEFT) ir realiojo laiko bendruoju atsiskaitymu (RTGS) Indijoje. CIPS - Kinijos liaudies banko sukurta tarptautinių mokėjimų sistema. Paleista 2015 metais spalio 8 dieną Šanchajuje. 2021 metais CIPS apdorojo apie 80 trilijonų Yuan (12.68 trilijonų USD) ir apėmė 1280 finansinių institucijų 103 šalyse ir regionuose.

bottom of page